FILMY


 

Vstupenky na jednotlivé predstavenia v predaji v deň konania festivalu v pokladni kina Úsmev.

 o 14:00    .   VEĽKÉ PRETEKY


„NÁDEJ UMIERA POSLEDNÁ A ŽLTÝ DRES UŽ NIE JE LEN SNOM“

François Nouel je nadšeným fanúšikom Tour de France a na bicykli trávi toľko času, koľko sa len dá. Bicykel je pre neho únikom z každodenného života. Pod vplyvom depresívneho športového manažéra, si François splní svoj detský sen – zúčastniť sa na Tour de France. Preteky začínajú už zajtra. 

Žáner: Komédia / dráma

Francúzsko 2013, 98 minút

Premietame v pôvodnom znení s titulkami

 o 16:00    .   OROL EDDIE


„NAJPOPULÁRNEJŠIA ANGLICKÁ OSOBNOSŤ OD ČIAS BEATLES“

Film o najslávnejšom skokanovi na lyžiach v histórii Veľkej Británie – Michaelovi Edwardsovi, známom ako „Orol Eddie“. Po neúspešných pokusoch preraziť v džude, volejbale, jazdectve objavil jedného dňa šport, ktorý žiaden Angličan nerobil. Stačilo, aby v televízore uvidel skoky na lyžiach a o jeho ďalšom osude bolo rozhodnuté.

Žáner: Komédia / dráma / životopis

Veľká Británia, USA, Nemecko 2016, 106 minút

Premietame v pôvodnom znení s titulkami

 o 18:00    .   ČERVENÁ MAŠINA


„NAJSLÁVNEJŠÍ HOKEJOVÝ ÚTOK - ZBRAŇ HROMADNÉHO NIČENIA“

Celovečerný film o najúspešnejšom zoskupení v športovej histórii vyrozprávaný z pohľadu jeho kapitána Slávy Fetisova. Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimir Krutov, Vjaceslav Fetisov a Alexej Kasatonov, Sovietska zborná, Červená Mašina je pozoruhodný príbeh Studenej vojny na zimných štadiónoch.

Žáner: Dráma / životopis

USA, Rusko 2014, 86 minút

Premietame v pôvodnom znení s titulkami

 o 20:00    .   "EMIL ZÁTOPEK"


„AK NEVLÁDZEŠ, TAK PRIDAJ“

 Emil Zátopek bol československý reprezentant v atletike, štvornásobný olympijský víťaz vo vytrvalostnom behu. Najviac sa ale preslávil behom počas OH 1952 v Helsinkách, kde vyhral beh na 5 km, 10 km a dokonca aj maratón, ktorý vtedy bežal po prvýkrát v živote. V každej z týchto disciplín vtedy zároveň vytvoril nový olympijský rekord. Tento film je o jednom z najväčších atlétov všetkých čias. Príbeh obrovskej vôle, talentu a mimoriadneho úspechu.

David Ondříček, režisér: "Chcel by som natočiť film, ktorý by sa stal kultový pre všetkých bežcov sveta. Rád by som vystihol zložitosť doby, realisticky stvárnil príbeh Emila a Dany Zátopkových. Film o ňom bol výzvou celosvetového formátu a s témou, ktorá čakala na spracovanie dlhý čas. Keď vidím fotografie šklebiaceho sa Zátopka a pôvabnej, roztomilej Dany s oštepom, som dojatý. Zátopek je príkladom človeka, ktorý šiel tvrdo za svojím cieľom, ničoho sa nezľakol a svojimi činmi spájal ľudí a národy.

Žáner: Dráma / Životopis

Česká republika 2016, 60 minút

Premietame v pôvodnom znení

 o 21:30    .   NAJLEPŠÍ ŠPORTOVEC STOROČIA


„NA HOLANDSKÉHO ŠPORTOVCA STOROČIA JE NOMINOVANÝ...“

Taeke už v detstve v sebe objavil zvláštne nadanie pre obľúbený ľudový šport: sedenie na kole. A tak od svojich šiestich rokov sedí a sedí. A zatiaľ čo Taeke sedí, život okolo neho plynie. Jeho vrstovníci pracujú a zakladajú rodiny kým Taeke sedí na koly, pozoruje vodnú hladinu, vtákov, premeny počasia a ročných období. Ani láska ku krásnej Tjistke, ktorá ho na kôl prichádza často navštevovať, ho nedonúti zosadnúť. Až keď okolo jeho kolu prechádza svadobný sprievod s Tjistke, Taeke pochopí, že musí konať…

Žáner: Komédia / dráma

Holandsko, Nemecko, Švédsko 2006, 97 minút

Premietame v pôvodnom znení s titulkami

 Vstupenky na jednotlivé predstavenia v predaji v deň konania festivalu v pokladni kina Úsmev.